Ana içeriğe atla

Kitap Günü #22 Sırada Okuyacağım Kitap

Arada bir günü atladım ama idare ediverin artık zaten şunun şurasında bir hafta daha kaldı oyunun bitmesine:)


Benim sırada okuyacağım kitap listesi kalabalık, geçen gün saydım 11 kitap var evde alınmış ve sıraya girmiş. Hangisini okuyacağım ise bir belirsizlikler silsilesi tabi ki. Kafama göre, psikolojime göre değil mi:) Ama bir tane de planlı olarak bekleyen ve ilk sıraya giren kitap var. O da Nadine Gordimer'in July'nin İnsanları kitabı. Bu sene kitap klübümüz için her ay bir ülkenin edebiyatında seçim yaparak okuduğumuzu söylemiştim. Bu ay sıra Güney Afrika'da. Kendi adıma, hiç Güney Afrika'dan bir yazarla tanışmamıştım ama yazın gittiğim Afrika seyahati beni benden aldı. Bu yüzden de listeye Güney Afrika'da eklensin diye Uğur'u manipüle ettim kabul ediyorum. Herkes bir ülke seçiyordu, Uğur'a baskı kurdum sen Güney Afrika'yı al diye. O da beni kırmadı sağ olsun. Afrika'nın ktiapları da kanlı ve acılı dönemlerle ilgili tabi ki. Sömürü, baskı hep var. Bakalım ben henüz başlamadım ama 3 Nisan'a kadar yetişecek tabi ki:)

Siz de sırada neler var? 

Yorumlar

  1. sırada oldukça fazla kitap varmış okunmayı bekleyen,ben elimdekini bitirmeden maksimum 2 tane alıp bekletiyorumdur :)

    YanıtlaSil
  2. bir kısmı idefix indirimden geldiler. ucuz bulmuşken alayım nasılsa okuyacağım dedim. bir kısmını da geçenlerde aldım, onlar da D&R'dan.D&R internet sitesi hayli hesaplı bu arada. Son aldıklarım çok önemli değil esasında. Onlar seyahat kitapları. Başucumda duruyorlar, sakin sakin okunuyor uyumadan önce her gece:)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beyazlı Kadın

Bir süredir okuduğum kitapları hiç yazmadığımı fark ettim. Hazır Beyazlı Kadın'ı yeni bitirmişken, kütüphanenin rafları arasında kaybolmamışken hemen yazayım bari dedim.
Bu kitabı kitap klübümüzde okumuştuk, sanırım 3 kişi aldık sadece. Benden önce Bellanomisma okudu, diğer arkadaşımız okudu mu bilemiyorum. Ben esasında hayli kararlıydım, yazın sahilde okuyacaktım ama son anda aldığım kitaba Uğur el koyunca, (Zeno'nun Bilinci) elimde iki kitapla kalakaldım. Beyazlı Kadın ya da Karamazov Kardeşler.  Hadi dedim madem Bella çook beğendi, alayım raflardan da okuyayım.

Wilkie Collins'in bu kitabı ilk gotik ve polisiye roman olarak geçiyormuş. Kitap yayınlandığında İngiletere'de öylesine büyük bir sükse yapmış ki Charles Dickens bile kıskançlık krizlerine girmiş Edward Drood'un Gizemi'ni yazmaya başlamış ama bitirmeye ömrü vefa etmemiş. Gerçekten de bir gizem olmuş sonu. Beyazlı Kadın İngiltere'de Limmerge Malikanesi'nde yaşayan iki genç kadına resim dersleri v…

İçinden Deniz Geçen Şarkılar

Bülent Ortaçgil'e büyük bir aşk besleyen bir insan değilim. Ama yeni albümünün çok başarılı olduğunu okuyunca birkaç yerden ben de aldım. CD'yi alalı neredeyse iki ay oldu. Birkaç dinleme denemem başarısızlıkla sonuçlandı. Yeterlik sonra belki sakin sakin iyi gelir dedim ama kafam o kadar doluymuş ki hiç anlamamışım. Sonra da kaldırıp bir kenara koydum. Geçenlerde iphonedaki müzikleri değiştirirken bunu da eklemek istedim. Nasıl yaptıysam iki kere Bulutsuzluk Özlemi eklemişim ama Bülent Ortaçgil'i eklemeyi becerememişim. En sonunda tekrar update ettim önceki gece şarkıları. Dün de flüt dersine giderken dinledim bütün albümü. Derse saat 5 gibi gittim. Yürüyerek gideyim bari dedim. Hava ılıktı. Akşam üstünün romantizmi vardı, kulaklarımda da muhteşem melodiler. Bütün parçalarda bir deniz özlemi, balıkçılar, adalar, su altı, balıklar....Yani her parçanın içinden deniz geçiyor. Tadımlık olarak dinleyin ve hemen bu CD'yi edinin bence.
Biterken karanfilli çay içiyorum. Mis gi…

Kumaş-Gelinlik-Gelinlikçi

Şimdi efendim biliyorsunuzdur belki, ben yakında evleneceğim. O yüzden de pek tabi ki bir gelinliğe ihtiyacım var. Taa Ocak ayıydı, annem İstanbul'a gelmişti. Ben de fırsat bu fırsat deyip Pronovias, Vakko, Beyaz Butik ve Weddies'den randevular almış, çeşitli gelinlikleri giyip çıkarmıştım. Hiçbir şey tam olarak içime sinmemişti. Gelinlikle ilgili genel sorunum kuyruklar, uzun duvaklar, danteller ve işlemeler. Yani esasında genele baktığımızda bu elbiseyle biraz sorunum olduğu aşikar. Neyse sonuç olarak birşeyler bulunmalı illaki. Sonra bir gün aradığım gelinliği buldum. Bulunca da bu çılgın arayış sona ermiş oldu. Ama sadece teoride. Çünkü gelinlik özel tasarımdı. Gidip bir yerden alamıyordum. Bunu da bir şekilde aştık, Uğur'un annesi ve teyzesi dikeceklerini söylediler. Geriye sadece tülü bulmak kaldı. Gelinliğin kumaşı değişik bir organzeden. Bu tür kumaşlar Eminönü ve Nişantaşı'nda satılıyormuş, öncelikle Eminönü'ne gittik. Ve sonuç olarak anladık ki bu kumaş …