Ana içeriğe atla

Yılbaşı Ağacı

1 Aralık geliyor. Bu da yılbaşının yaklaştığını gösteriyor. Kime hangi hediyeleri alacağınıza karar verdiniz mi peki? Beni ufaktan bir heyecan sarsa da henüz hediyeleri bulamadım ne yazık ki. 

Benim çocukluğumda yılbaşı ağaçları daha piyasaya yeni yeni çıkmaya başlamıştı Eskişehir'de ve tabi ki bizim bunu almamız gibi bir durum asla söz konusu değildi. Ama şimdi bakıyorum da annemler bile evde ufak bir ağaç süslüyorlar. Ben eve olumlu bir hava kattığını düşünüyorum ve çok beğeniyorum. 

Geçen sene evde parti verdik, yılbaşı ağacını da hazırlamıştık. Ama ben ufak bir güç gösterisi ile ne yazık ki ağacın ayağını kırmıştım da bütün gece azıcık yamuk durmuştu. Bu sene bu yüzden yeni bir ağaç almak istiyorum. Geçen sene kendi ağacımızı süsledikten sonra şu bembeyaz ağaçları görüp çok özenmiştim, sanırım bu sene beyaz bir ağaç alıp tek renk ile süsleyeceğim. Evimiz genelde mavi olduğu için mavi olabilir gibi geliyor bana ama bir yandan da yılbaşının rengi kırmızı değil mi? Kırmızı beyaz ve altın sarısı:) Ne dersiniz? Siz nasıl bir dekorasyon düşünüyorsunuz?Yatak odasına böyle bir kaç parça eşya koymak çok hoş. Ama bizim yatak odamızda baş ucumuzda genelde karmaşık bir kıyafetler ve kitaplar yığını var nedense:)

Biraz soğuk olsa da çok modern


 Ben esas bu sandalyelere beyılıyorum ama Uğur hiç sevmiyor, bir tane bile alamadım o yüzden.
Buna bayıldım, çok güzel bir fikir. Mümkünse şerit LEDlerle ışıklandırılmalı. Büyük bir antrede hoş olabilir diye düşünüyorum. Ya da belki iş yerinizde bir duvara da yapabilirsiniz iş ortamınıza göre.


Sarıya biraz kırmızı katılmalı bence.

İşte geçen sene görüp bayıldığım ağaç buydu.


Evet sanırım kırmızı ve altın sarısı kullanacağım ben. Ama şu turkuazlar da beni cezbetmiyor değil.


Kaynaklar
http://www.southernliving.com/home-garden/holidays-occasions/christmas-tree-gallery-00400000036187/page8.html
http://www.easy-decorating-ideas.com/holiday-decorating-ideas.html
http://homezinterior.com/room-design-decorating/small-christmas-trees-decorating-ideas.html
http://roomenvy.wordpress.com/tag/modern-christmas-decorating-ideas/
http://www.rifz10.com/west-elm-holiday-decoration-collection-by-david-stark/ (Burada çok enteresan fikirler var, yakın duralım.)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beyazlı Kadın

Bir süredir okuduğum kitapları hiç yazmadığımı fark ettim. Hazır Beyazlı Kadın'ı yeni bitirmişken, kütüphanenin rafları arasında kaybolmamışken hemen yazayım bari dedim.
Bu kitabı kitap klübümüzde okumuştuk, sanırım 3 kişi aldık sadece. Benden önce Bellanomisma okudu, diğer arkadaşımız okudu mu bilemiyorum. Ben esasında hayli kararlıydım, yazın sahilde okuyacaktım ama son anda aldığım kitaba Uğur el koyunca, (Zeno'nun Bilinci) elimde iki kitapla kalakaldım. Beyazlı Kadın ya da Karamazov Kardeşler.  Hadi dedim madem Bella çook beğendi, alayım raflardan da okuyayım.

Wilkie Collins'in bu kitabı ilk gotik ve polisiye roman olarak geçiyormuş. Kitap yayınlandığında İngiletere'de öylesine büyük bir sükse yapmış ki Charles Dickens bile kıskançlık krizlerine girmiş Edward Drood'un Gizemi'ni yazmaya başlamış ama bitirmeye ömrü vefa etmemiş. Gerçekten de bir gizem olmuş sonu. Beyazlı Kadın İngiltere'de Limmerge Malikanesi'nde yaşayan iki genç kadına resim dersleri v…

İçinden Deniz Geçen Şarkılar

Bülent Ortaçgil'e büyük bir aşk besleyen bir insan değilim. Ama yeni albümünün çok başarılı olduğunu okuyunca birkaç yerden ben de aldım. CD'yi alalı neredeyse iki ay oldu. Birkaç dinleme denemem başarısızlıkla sonuçlandı. Yeterlik sonra belki sakin sakin iyi gelir dedim ama kafam o kadar doluymuş ki hiç anlamamışım. Sonra da kaldırıp bir kenara koydum. Geçenlerde iphonedaki müzikleri değiştirirken bunu da eklemek istedim. Nasıl yaptıysam iki kere Bulutsuzluk Özlemi eklemişim ama Bülent Ortaçgil'i eklemeyi becerememişim. En sonunda tekrar update ettim önceki gece şarkıları. Dün de flüt dersine giderken dinledim bütün albümü. Derse saat 5 gibi gittim. Yürüyerek gideyim bari dedim. Hava ılıktı. Akşam üstünün romantizmi vardı, kulaklarımda da muhteşem melodiler. Bütün parçalarda bir deniz özlemi, balıkçılar, adalar, su altı, balıklar....Yani her parçanın içinden deniz geçiyor. Tadımlık olarak dinleyin ve hemen bu CD'yi edinin bence.
Biterken karanfilli çay içiyorum. Mis gi…

Kumaş-Gelinlik-Gelinlikçi

Şimdi efendim biliyorsunuzdur belki, ben yakında evleneceğim. O yüzden de pek tabi ki bir gelinliğe ihtiyacım var. Taa Ocak ayıydı, annem İstanbul'a gelmişti. Ben de fırsat bu fırsat deyip Pronovias, Vakko, Beyaz Butik ve Weddies'den randevular almış, çeşitli gelinlikleri giyip çıkarmıştım. Hiçbir şey tam olarak içime sinmemişti. Gelinlikle ilgili genel sorunum kuyruklar, uzun duvaklar, danteller ve işlemeler. Yani esasında genele baktığımızda bu elbiseyle biraz sorunum olduğu aşikar. Neyse sonuç olarak birşeyler bulunmalı illaki. Sonra bir gün aradığım gelinliği buldum. Bulunca da bu çılgın arayış sona ermiş oldu. Ama sadece teoride. Çünkü gelinlik özel tasarımdı. Gidip bir yerden alamıyordum. Bunu da bir şekilde aştık, Uğur'un annesi ve teyzesi dikeceklerini söylediler. Geriye sadece tülü bulmak kaldı. Gelinliğin kumaşı değişik bir organzeden. Bu tür kumaşlar Eminönü ve Nişantaşı'nda satılıyormuş, öncelikle Eminönü'ne gittik. Ve sonuç olarak anladık ki bu kumaş …