Ana içeriğe atla

İlham Veren Kadınlar

10 Inspiring Women and Their Beautiful Websites

Merhaba;

Bu sefer 8 Mart ile ilgili yazmayacağım. YIllardır yazdık, çizdik. Bence bu kadar yazıp çizmemiz yeeri kadar da etkili oldu. En azından artık kadınlar gününe özel indirimler, makyj toplantıları falan bitti sanırım. Ya da azaldı. 

Sizlere ilham veren insanlar kimler? Hani yaptıklarını görünce bunları ben de yapmalıyım dediğiniz? Esasında sadece kadın olmaları gerekmiyor. İlham veren erkekler de olur. Çünkü hayatımıza güzellikler katacak herkese ihtiyacımız var. 

Instagram da takip ettiğim, blogunu okuduğum bir kaç kişiyi aşağıya yazacağım. Hayli kısa bir liste. Bu yazı bugün aklıma geldi, sabahtan akşama aklıma gelenler diyeyim. Siz de yorumlara ekler misiniz? 

1. İrem Çağıl: Sinek Sekiz yayınevinin kurucusu. Minik kızı Kiraz ile Avrupa'da bisiklet turu yaptı. Ege'de küçük bir köyde yaşıyorlar. Kitaplarını yeniden basıyor, küllerinden doğuyor diyebiliriz. 

2. Özge Lokmanhekim: Eskiden Seyahatperest olarak tanınıyordu ve ben Özge'nin seyahat notlarını mutlaka okuyordum. Sonrasında çocuk yapınca çocuk kitapları yazmaya başladı. İnsanların çocukları olunca hayatlarının değişmesini anlıyorum ama birazcık şu insta - momlık olayından haz etmiyorum. Bu arada belki de kitaplarçok iyidir okumadım. Ama burda ilham verici olan Özge'nin çok çalışmış olması bence.

3. Billur Saatçi: Tamam moda bloggerı. Ama hayatı çok eğlenceli. Üstelik insanda "uff herkes mükkemmelll yaşıyor, ben çuvalladım" hissi yaratmıyor. Ben mesela Tomris'in Emzirme Notları'nı Billur'dan öğrenmiştim. Çünkü o da emzirme sorunları yaşamıştı ve bunları da açık yüreklilikle paylaşmıştı. 

4. Ami Vitale: Ami Vitale'yi Nat Geo'nun panda projelerinden tanıdım. İnternet sayfasına bakarsanız çok güzel fotoğraflarını göreceksiniz. Şimdiki Kenya'nın Koruyucu Savaşçıları fotoğrafları da çok güzel. 

5. Blogcuanne - Elif Doğan: Elif Doğan'ı bilmeyen yok tabi ki. Üç çocuk yetiştirmek çok zor değil mi? Üstelik  Dijital Topuklar gibi önemli bir iş de yapıyorlar. 

6. Kafası Karışık Bir Anne: Zennube genç annelerden. Kızı Ela 15 aylık. Onunla yaşadıklarını takip etmek hoşuma gidiyor. Özellikle memesiz uyutma konusunda aramızda çığır açtı. Ondan aldığım gazla ben de Baış'ı memesiz uyutmaya başladım. Bakalım nasıl ilerleyecek. 

7. HippiMippi: Vesaire Çiçek'in sahibi. Benim çiçek tasarımı nasıl daha farklı olabiliri ilk gördüğüm yerdi Vesaire. 

Evet hadi siz de yazın. Ben de sizinkilerden ilham alayım.  


Foto Kaynak: https://www.wix.com/blog/2014/03/10-inspiring-women/


Yorumlar

 1. Çok farklı bir paylaşım olmuş daha önce bu tarz bir yazı okumamıştım emeğinize sağlık. Bun arada blogunuzda bu blogu takip et butonu göremedim ? yeni bir blogger olmalısınız bu butonu eklemeyi unutmuş olmalısınız. Bu butonu eklediğinizde diğer bloglar sizleri takip edebilecekler. Hatırlatmak istedim sadece. Bu değerli paylaşım için tekrar teşekkürler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba;

   Yazıyı beğenmenize sevindim. Esasında yeni bir yazar değilim. 2007den beri yzıyorum. Google algoritmalarını değiştirdiği için takip et butonunun bir anlamı kalmadı diye biliyorum. RSS Feedinize eklerseniz takip edebilirsiniz.

   Sil
  2. Hala çalışıyor merak etmeyin (:
   Tamam ekleyeceğim.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beyazlı Kadın

Bir süredir okuduğum kitapları hiç yazmadığımı fark ettim. Hazır Beyazlı Kadın'ı yeni bitirmişken, kütüphanenin rafları arasında kaybolmamışken hemen yazayım bari dedim.
Bu kitabı kitap klübümüzde okumuştuk, sanırım 3 kişi aldık sadece. Benden önce Bellanomisma okudu, diğer arkadaşımız okudu mu bilemiyorum. Ben esasında hayli kararlıydım, yazın sahilde okuyacaktım ama son anda aldığım kitaba Uğur el koyunca, (Zeno'nun Bilinci) elimde iki kitapla kalakaldım. Beyazlı Kadın ya da Karamazov Kardeşler.  Hadi dedim madem Bella çook beğendi, alayım raflardan da okuyayım.

Wilkie Collins'in bu kitabı ilk gotik ve polisiye roman olarak geçiyormuş. Kitap yayınlandığında İngiletere'de öylesine büyük bir sükse yapmış ki Charles Dickens bile kıskançlık krizlerine girmiş Edward Drood'un Gizemi'ni yazmaya başlamış ama bitirmeye ömrü vefa etmemiş. Gerçekten de bir gizem olmuş sonu. Beyazlı Kadın İngiltere'de Limmerge Malikanesi'nde yaşayan iki genç kadına resim dersleri v…

İçinden Deniz Geçen Şarkılar

Bülent Ortaçgil'e büyük bir aşk besleyen bir insan değilim. Ama yeni albümünün çok başarılı olduğunu okuyunca birkaç yerden ben de aldım. CD'yi alalı neredeyse iki ay oldu. Birkaç dinleme denemem başarısızlıkla sonuçlandı. Yeterlik sonra belki sakin sakin iyi gelir dedim ama kafam o kadar doluymuş ki hiç anlamamışım. Sonra da kaldırıp bir kenara koydum. Geçenlerde iphonedaki müzikleri değiştirirken bunu da eklemek istedim. Nasıl yaptıysam iki kere Bulutsuzluk Özlemi eklemişim ama Bülent Ortaçgil'i eklemeyi becerememişim. En sonunda tekrar update ettim önceki gece şarkıları. Dün de flüt dersine giderken dinledim bütün albümü. Derse saat 5 gibi gittim. Yürüyerek gideyim bari dedim. Hava ılıktı. Akşam üstünün romantizmi vardı, kulaklarımda da muhteşem melodiler. Bütün parçalarda bir deniz özlemi, balıkçılar, adalar, su altı, balıklar....Yani her parçanın içinden deniz geçiyor. Tadımlık olarak dinleyin ve hemen bu CD'yi edinin bence.
Biterken karanfilli çay içiyorum. Mis gi…

Kumaş-Gelinlik-Gelinlikçi

Şimdi efendim biliyorsunuzdur belki, ben yakında evleneceğim. O yüzden de pek tabi ki bir gelinliğe ihtiyacım var. Taa Ocak ayıydı, annem İstanbul'a gelmişti. Ben de fırsat bu fırsat deyip Pronovias, Vakko, Beyaz Butik ve Weddies'den randevular almış, çeşitli gelinlikleri giyip çıkarmıştım. Hiçbir şey tam olarak içime sinmemişti. Gelinlikle ilgili genel sorunum kuyruklar, uzun duvaklar, danteller ve işlemeler. Yani esasında genele baktığımızda bu elbiseyle biraz sorunum olduğu aşikar. Neyse sonuç olarak birşeyler bulunmalı illaki. Sonra bir gün aradığım gelinliği buldum. Bulunca da bu çılgın arayış sona ermiş oldu. Ama sadece teoride. Çünkü gelinlik özel tasarımdı. Gidip bir yerden alamıyordum. Bunu da bir şekilde aştık, Uğur'un annesi ve teyzesi dikeceklerini söylediler. Geriye sadece tülü bulmak kaldı. Gelinliğin kumaşı değişik bir organzeden. Bu tür kumaşlar Eminönü ve Nişantaşı'nda satılıyormuş, öncelikle Eminönü'ne gittik. Ve sonuç olarak anladık ki bu kumaş …