Ana içeriğe atla

Yeni Sezondan Seçtiklerim

Ne kadar çok zaman geçti, yaz bile bitti ki ben daha geçen hafta tatildeydim, bir anda bastıran sonbahar dengelerimi alt üst etti resmen. Daha tatil çamaşırlarını yıkıyorumama bir yandan da sonbaharda giyecek kıyafetim yok. Geçen sezon sonunda baya bir kıyafetimi vermiştim, sezon başında da bir sürü olacak biliyorum. Esasında sezondan alışveriş yapmayı da sevmiyorum ama bakmaktan zarar gelmez. İşte size Zara-Mango-H&M kataloglarından seçtiklerim. Aman dikkat çok foto var:))

ZARABu sezon bu tür kazaklar çok moda, ben zaten çok severim. Moda olunca bulması da daha kolay oluyor tabi ki. Rahat bir tarz, kullanışlı. 


Üstteki elbisenin yakışıp yakışmayacağını bilemiyorum ama alttaki tam konferans elbisesi, çok kullanışlı. Ufak bir dikiş maceram da var, bu elbiseyi almasam bile dikebilirim, bu kalıplardan Burda'da çok var çünkü.

Bu tür bir çizmem vardı, Hotiç'ten almıştım ama iki sene giyebildim, gene de benim tazrıma çok uyuyorlar, bu sene bir tane daha edinmek istiyorum.


Esasında ceket çok severim ama bana pek yakışmıyorlar, bunları çok beğendim, yakışırlar mı emin değilim. Üstteki tam günlük, alttaki ise tam konferanslık.

MANGO
Tam vintage, belki beni şişman gösterebilir, denemek lazım. Çok beğendim ama. 

Çizgili kumaşları seviyorum, süper kullanışlı. Bu da yıkılmıyor ama dolapta olması gereken bir parça sanki 

Bir kazak daha.

İyi kesim bir elbise bulmak zor, bu da hiç fena gözükmüyor. Kemerini beğenmedim ama. 

H&M

Bu şortlarda yıllardır gözüm var, pek yakışmıyorlar iyi bir tane bulamadım o yüzden de. Denemek lazım.

Buna benzer yazlık bir eteğim var, bu akdar renkli bir eteği kışın giymek hoş bir espri olur. 

Yüzük takmayı seviyorum, bunlar da 10 taneymiş, değiştirip değiştirip takarım. 

Suni deri çantaları pek sevmiyorum, yapay bir dokuları var. Ama bu fena gözükmüyor bir de yakından bakmak lazım tabii. 

Basit ve şık bence. kot pantalonla ve şu motorcu çizmeleri ile acaip güzel olacaktır. 

Rengi çok güzel. 

Bir de ayrıca NineWest'ten istediğim bir ayakkabı var, onu da göstereyim.

Siyah bir ayakkabı istiyorum ama bu renkte hayli kullanışlı. Sanki yeni siyah gibi, hem de tam konferanslık.

3 kere konferans dememden anladınız, önümde bir konferans var, sunum var, gala yemeği var, kıyafetim yok. Bu listenin tamamı için belki bir maaşımdam fazlası lazım ki olacak şey değil. 

Siz neleri beğendiniz? Ya da burdan beğendikleriniz var mı? 

Yorumlar

  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Mangodaki elbiseye hasta oldum sezoş:)

    YanıtlaSil
  3. yorumunu görmemişim ya. dantel olan elbiseyi mi beğendin?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beyazlı Kadın

Bir süredir okuduğum kitapları hiç yazmadığımı fark ettim. Hazır Beyazlı Kadın'ı yeni bitirmişken, kütüphanenin rafları arasında kaybolmamışken hemen yazayım bari dedim.
Bu kitabı kitap klübümüzde okumuştuk, sanırım 3 kişi aldık sadece. Benden önce Bellanomisma okudu, diğer arkadaşımız okudu mu bilemiyorum. Ben esasında hayli kararlıydım, yazın sahilde okuyacaktım ama son anda aldığım kitaba Uğur el koyunca, (Zeno'nun Bilinci) elimde iki kitapla kalakaldım. Beyazlı Kadın ya da Karamazov Kardeşler.  Hadi dedim madem Bella çook beğendi, alayım raflardan da okuyayım.

Wilkie Collins'in bu kitabı ilk gotik ve polisiye roman olarak geçiyormuş. Kitap yayınlandığında İngiletere'de öylesine büyük bir sükse yapmış ki Charles Dickens bile kıskançlık krizlerine girmiş Edward Drood'un Gizemi'ni yazmaya başlamış ama bitirmeye ömrü vefa etmemiş. Gerçekten de bir gizem olmuş sonu. Beyazlı Kadın İngiltere'de Limmerge Malikanesi'nde yaşayan iki genç kadına resim dersleri v…

İçinden Deniz Geçen Şarkılar

Bülent Ortaçgil'e büyük bir aşk besleyen bir insan değilim. Ama yeni albümünün çok başarılı olduğunu okuyunca birkaç yerden ben de aldım. CD'yi alalı neredeyse iki ay oldu. Birkaç dinleme denemem başarısızlıkla sonuçlandı. Yeterlik sonra belki sakin sakin iyi gelir dedim ama kafam o kadar doluymuş ki hiç anlamamışım. Sonra da kaldırıp bir kenara koydum. Geçenlerde iphonedaki müzikleri değiştirirken bunu da eklemek istedim. Nasıl yaptıysam iki kere Bulutsuzluk Özlemi eklemişim ama Bülent Ortaçgil'i eklemeyi becerememişim. En sonunda tekrar update ettim önceki gece şarkıları. Dün de flüt dersine giderken dinledim bütün albümü. Derse saat 5 gibi gittim. Yürüyerek gideyim bari dedim. Hava ılıktı. Akşam üstünün romantizmi vardı, kulaklarımda da muhteşem melodiler. Bütün parçalarda bir deniz özlemi, balıkçılar, adalar, su altı, balıklar....Yani her parçanın içinden deniz geçiyor. Tadımlık olarak dinleyin ve hemen bu CD'yi edinin bence.
Biterken karanfilli çay içiyorum. Mis gi…

Kumaş-Gelinlik-Gelinlikçi

Şimdi efendim biliyorsunuzdur belki, ben yakında evleneceğim. O yüzden de pek tabi ki bir gelinliğe ihtiyacım var. Taa Ocak ayıydı, annem İstanbul'a gelmişti. Ben de fırsat bu fırsat deyip Pronovias, Vakko, Beyaz Butik ve Weddies'den randevular almış, çeşitli gelinlikleri giyip çıkarmıştım. Hiçbir şey tam olarak içime sinmemişti. Gelinlikle ilgili genel sorunum kuyruklar, uzun duvaklar, danteller ve işlemeler. Yani esasında genele baktığımızda bu elbiseyle biraz sorunum olduğu aşikar. Neyse sonuç olarak birşeyler bulunmalı illaki. Sonra bir gün aradığım gelinliği buldum. Bulunca da bu çılgın arayış sona ermiş oldu. Ama sadece teoride. Çünkü gelinlik özel tasarımdı. Gidip bir yerden alamıyordum. Bunu da bir şekilde aştık, Uğur'un annesi ve teyzesi dikeceklerini söylediler. Geriye sadece tülü bulmak kaldı. Gelinliğin kumaşı değişik bir organzeden. Bu tür kumaşlar Eminönü ve Nişantaşı'nda satılıyormuş, öncelikle Eminönü'ne gittik. Ve sonuç olarak anladık ki bu kumaş …