5 Mayıs 2011 Perşembe

Royal Wedding...

Hepimiz heyecanla bekliyormuşuz resmen Prens William ile Kate Middleton'ın düğününü. Geçen hafta cuma günü  heyecanla oturup düğünü izledik. Kate'in gelinliği, saçı, makyajı, ikinci kıyafeti, herşeyi konuşuldu, yazıldı, çizildi. Eh yeterlik falan da var ama ben eksik mi kalayım dedim. 
Gelinliği ilk gördüğümde hiç beğenmedim. Dedim ki koskoca prenses oldun, bunu mu giydin. Ama sonra fark ettim ki gerçekten de çok zarif bir gelinlik seçmiş kendisi için. Danteli falan sevmiyorum biliyorsunuz, ama bir prensesin de straplez gelinlikle görünemeyeceği gibi bir kural varmış. Bu yüzden de straplez gelinliği kapatmak için tercih edilen danteli çok beğendim. Grace Kelly tarzı vardı evet. Ama gelinliğin üst kısmı çok çok zarif ve güzeldi. Sanırım bu aşırı zariflikte Kate'in belinin olmamasının da çok etkisi vardı bilemiyorum. Ancak bu pozitif fikirlerim ne yazık ki gelinliğin eteği için geçerli olmadı. Bence arka taraftaki pileler ve etekteki işlemeler hoş değildi. Kuyruk boyu ise çok oranlıydı. Leydi Diana'nınki gibi metrelerce değildi.
Gelinlik benim için bile fazlaca vintagedı. Aşağıdaki fotoğrafa bakın mesela. Bu fotoğraf 2011'de de çekilmiş olabilir. 1950'de de. Zamansız bir klasik mi olmuş yoksa fazla mı vintage olmuş derseniz bence fazla vintage, ama dediğim gibi çok zarif ve güzel. 
Bence Kate'in makyajı ve saçı çok çok güzeldi. Zaten normalde de saçları hep açık görünüyor, nikahtaki  saçını da çok beğendim. Çok doğaldı. Makyajını zaten kendisi yapmış bilmeyen kalmadı artık.  Bence Türk kızlarına ders niyetine okutulmalı bu makyaj. Ne kadar hafif, ne kadar güzel. 
Benim esas çok beğendiğim nokta Kate'in takılarıydı. Küpeleri de çok güzeldi, tacı da. Taç 1936 yapımı Cartier'miş ve Kraliçe Elizabeth'in kendi tacıymış. Gerçekten de çok kibardı. Ben evlenirken taç takmamıştım. Prenses miyim ya ne tacı demiştim. Kate'in yerinde olsam tabi ki taç takardım. Here comes the princess:) Bir de çiçeği çok hoştu. Taptaze çiçeklerden yapılmış. Çok kibardı.
Resepsiyonda giydiği elbise de son derece klasikti. Onu tam olarak beğendim mi beğenmedim mi bilemedim. Belindeki kemer belini iyice ortaya çıkarmış ama o kadar zayıf ki içim fena oldu bakamadım:) William'da gece için elbisesini değiştirmiş. Daha hoş tabi ki damatlığından. Bir de çoğu insan beğenmiyor ama bence William'da kardeşi Harry'de kelliği saymazsak son derece hoş adamlar. Annelerine benzemişler sanırım. Ayrıca bir not: Camilla'nın elbisesi ne kadar da fena öyle. Şu fotoğrafı da çok beğendim. Çok cana yakın bir foto olmuş gibi geldi bana.
Öpücük olay oldu biliyorsunuz. Buyrun bir daha görelim onu da.


Pippa ve Kate'in annesinin kıyafetleri de çok hoştu. Gerçi nedimenin beyaz giymesine şaşırdım ama olsun. Zaten Pippa günlerdir basını meşgul ediyor biliyorsunuz.  


Açıkçası televizyonda bir yorumcunun dediği çok doğru. Hala 100 yıl öncesinde kalmış gibiler demişti. Evet öyleler. Ama peri masalları da binlerce yıldır anlatılıyor zaten. Ben Kate'i de, William'ı da ve hatta Kraliçe Elizabeth'i de çok şık buldum. Çok zarif bir nikah töreniydi. 
Sonuç olarak onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine. Darısı tüm bekarların başına.Fotoğraflar: www.justjared.com